Ponad 82% dzieci i nastolatków codziennie łączy się z siecią. Internet to zarówno pozytywne aspekty, związane z rozwijaniem kompetencji cyfrowych czy nowoczesną edukacją, jak i zagrożenia: hejt, patostreaming czy treści pornograficzne. Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie to wyzwanie, które wymaga aktywnego zaangażowania rodziców i opiekunów. Tymczasem – jak pokazują badania NASK – wielu nie kontroluje czasu spędzanego przez dziecko w Internecie ani oglądanych przez nie treści. Tylko co piąty rodzic korzysta z filtra, który ogranicza dostęp do niebezpiecznych treści.

Tym bardziej w obecnych „pandemicznych” czasach narzucających naukę online warto podnieść poziom bezpieczeństwa dziecka w sieci poprzez wprowadzenie tzw. kontroli rodzicielskiej. W Naszej ofercie znajduje się urządzenie, które poza domowym systemem sieci bezprzewodowej posiadają funkcję kontroli rodzicielskiej. Pomaga ona uchronić dzieci przed niebezpiecznymi stronami internetowymi oraz wyznacza czas, który młody człowiek może spędzić w internecie.


Poniżej prezentujemy model z w/w funkcją, który można zakupić u Nas.

TP-LINK DECO M4

  • Możliwość tworzenia osobnych profili dla wszystkich członków rodziny z możliwością ustawienia na nich indywidualnych limitów czasowych i przyzwoleń
  • Możliwość blokowania stron nieodpowiednich dla użytkownika w określonym wieku
  • Możliwość podglądu odwiedzanych stron
  • Możliwość zawieszenia dostępu do sieci dla wszystkich członków rodziny za pomocą jednego kliknięcia

Wraz z firmą Metroport opracowany został poradnik jak skonfigurować funkcję kontroli rodzicielskiej, który można pobrać z tego linku: