Aktualności

Wrześniowe propozycje programowe kanałów z portfolio BBC Studios

Wrześniowe propozycje programowe kanałów z portfolio BBC Studios

23-08-2023

Na kanale BBC Earth widownia wybierze się w podróż przez kraje śródziemnomorskie i Bliski Wschód. W najnowszym programie „Bachus, Wenus i Mars” specjalizująca się w wiedzy o kulturze starożytności oraz średniowiecza historyczka Bettany Hughes przedstawi prawdziwe dzieje trzech najbardziej znanych rzymskich bóstw oraz ich znaczenie we współczesnym świecie. Ekspertka uświadamia, że wierzenie w Wenus (utożsamianą z grecką Afrodytą) ma bardzo złożone korzenie i zdecydowanie wykracza poza nawiązania do kanonów piękna, a postać bogini w sztuce, mitologii oraz archeologii wciąż jest żywa. Śladami Bachusa (greckiego Dionizosa), boga wina, zabawy i płodności, Hughes udaje się do Gruzji, Jordanii i Grecji. Z kolei podczas podróży do starożytnego Rzymu i dawnej Kartaginy przedstawia postać bezwzględnego Marsa i wyjaśnia nierozerwalny związek między działaniami wojennymi a kultem.
„Bachus, Wenus i Mars”, od środy 13 września, godz. 19:55, BBC Earth .

Copyright SandStone Global Ltd

 

BBC Earth we wrześniu przypomni kultową kontynuację serii „Błękitna Planeta”. Od premiery tej pierwszej superprodukcji przyrodniczej minęło już kilkanaście lat. Przez ten czas nasza wiedza na temat podwodnych głębin bardzo się wzbogaciła. Dzięki wykorzystaniu najnowszych osiągnięć nauki i technologii twórcy dokumentu po raz drugi przedstawiają podwodny świat, jego niezwykłych mieszkańców i ich niekiedy bardzo nietypowe zachowania. Od mroźnych mórz polarnych po tętniące życiem turkusowe atole – wszędzie żyją niezwykłe, barwne podwodne stworzenia, które muszą dostosować się  do niestandardowych warunków. Zobaczymy m.in. dziwne ośmiornice zamieszkujące ciemne głębiny Oceanu Atlantyckiego, karanksa wyskakującego z wody podczas polowania na ptaki, przepłyniemy się także na grzbiecie polującego rekina młota. Oto inspirująca podróż po największej, a jednocześnie najmniej znanej krainie naszej planety – tajemniczym świecie mórz i oceanów.
„Błękitna Planeta II”, sezon 2, od poniedziałku 18 września, godz. 18:55, BBC Earth.

Photography copyright BBC/Lisa Labinjoh/Joe Platko 2017

 

Na kanale BBC First premierowo zostanie z kolei pokazany drugi sezon serialu „Mordercze łowy”. Freddy, uznana za niewinną towarzyszkę ogarniętego morderczym szałem Baby, zyskała spory rozgłos, którym teraz karmi swoje psychopatyczne ego. Mimo odgrywania roli ofiary, tęskni za zmarłym kochankiem, dramatycznie potrzebuje bliskości. Czy poluje na kolejnego partnera, aby zaspokoić tkwiący w niej mrok? Gdy ludzie z otoczenia Freddy zaczynają znikać w niewyjaśnionych okolicznościach, staje się jasne, że  ktoś ma ją na celowniku. Rosnąca liczba ofiar budzi czujność pary detektywów, Jacksona i Loli. Rozpoczyna się niebezpieczna gra na styku pożądania, obsesji oraz śmierci.
„Mordercze łowy”, sezon 2, od poniedziałku 11 września, godz. 22:00, BBC First.

Copyright: UKTV

Zobacz inne aktualności:

Ekskluzywne rejsy, niesamowite historie miłosne i nostalgiczne seriale w czerwcu na kanałach AXN

12-06-2024

Ekskluzywne rejsy, niesamowite historie miłosne i nostalgiczne seriale w czerwcu na kanałach AXN

Zajrzyj za kulisy życia na pokładzie najbardziej luksusowego statku wycieczkowego na świecie i zobacz, jak młode pary wybierają wymarzone miejsce na ślub dzięki dwóm nowym produkcjom lifestylowym, które pojawią się w AXN Spin. Włącz AXN White i poznaj historię miłosną Achillesa i Meliny w fascynującym […]

Zobacz
Czerwiec na kanale Extreme Channel

12-06-2024

Czerwiec na kanale Extreme Channel

Długo wyczekiwane wydarzenie na kanale Extreme Channel – NXT Battleground! Battleground odbędzie się w UFC APEX w Las Vegas, co oznacza, że jest to pierwsze w historii wydarzenie WWE, które będzie miało miejsce na niesamowitej, najnowocześniejszej arenie eventowej i produkcyjnej o powierzchni 12 000 metrów kwadratowych. […]

Zobacz
Zmiana nazwy kanału Red TOP TV na ViDocTV1

03-06-2024

Zmiana nazwy kanału Red TOP TV na ViDocTV1

Uprzejmie informujemy, że kanał  Red Top TV zmienił nazwę na ViDocTV1.

Zobacz